Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RoForum :: Sport :: Fotbal

In jos

Braga-Cfr Cluj Empty Braga-Cfr Cluj

Mesaj  Admin Vin Sept 21, 2012 12:17 am

Ca de obicei echipele romanesti (si mai ales Cfr-ul) incep cu dreptul debutul in cupele europene.In urma meciului jucat in Portugalia, Cfr a reusit sa obtina prima victorie romaneasca din acest an in cupele europene (si aici ma refer la feza grupelor bineinteles).Clujenii au reusit (spre surprinderea mea) sa castige meciul cu scorul de 2-0.Este foarte bine ca incepem cu dreptul dar nu trebuie sa vizam prea devreme (asa cum a facut Rapid anul trecut) si sa luptam pana suntem calificati matematic.Sunt bucuros ca echipa romaneasca a reusit victoria cu toate ca lotul nostru era considerat mai slab si sper sa o tina tot asa.Sa nu ma lungesc prea mult voi pune fazele importante ale meciului si vom discuta pe tema acestora.
Gol Cfr in minutul 19.Pasa a venit de la Sougou M. , finalizatori fiind Bastos R.
In minutul 34 Bastos R. reuseste dubla si decide scorul meciului.
In minutul 49 al partidei (mai exact minutul 45+4 minute de prelungire, deci in repriza intai) vine primul avertisment al meciului.Cartonasul de culoare galbema a fost incasat de jucatorul clujean Felgueiras M.
Chiar dupa pauza, in minutul 46, portughezii fac prima schimbare, intrand in teren Barbosa H. in locul lui Alan.
In acelasi minut fac si romanii prima schimbare, cel scos fiind Sougou M. , in locul lui intrand Aguirregaray M.
Vine si minutul 60, minut in care omul meciului si eroul nostru, Bastos R. a incasat si el cartonasul galben.
Minutul 64 aduce si cea de-a doua schimbare a portughezilor, intrand in teren Ze Luis, jucator ce l-a inlocuit pe Viana H.
A urmat randul nostru sa introducem forte proaspete asa ca in minutul 65, Andone a introdus pe teren pe Godemeche N. in locul lui Alberto L.
Incercand sa reduca din avantaj, portughezii fac si ultima schimbare a meciului in minutul 70 cand interen a intrat Cesar P. in locul lui Salino L.
Este timpul ca eroul sa se odihneasca asa ca in minutul 79 este introdus in teren si Rui Pedro, iesind bineinteles Bastos R.
Ultima faza de remarcat a meciului este incasarea cartonasului galben (primul pentru portughezi) de catre jucatorul intrat in minutul 46, si anume Barbosa H.
Vine si sfarsitul meciului si asa cum am mai zis obtinem prima victorie romaneasca in faza grupelor din acest sezon european.Felicitarile mele baieti!Nu va lasati purtati de glorie si reveniti cu picioarele pe pamant.

Mesaj  RapBoy1987 Vin Sept 21, 2012 10:25 pm

Da ne-a surprins pe toti CFR insa au jucat un fotbal de calitate anul asta. A eliminat-o pe Basel in play-off si acum a batut-o pe Braga care a fost intr-o finala de Europa League contra lui Porto deci a reusit ceva si ne-a adus 3 puncte pentru coeficeient.

Mesaj  Admin Vin Sept 21, 2012 11:20 pm

Nu degeaba se spune in presa ca in ultimii 8 ani Cfr a investit 120 milioane de euro.Este o suma importanta.Si in plus de fiecare data cand au fost in grupele UCL au facut fata macar unei singure echipe (sa nu uitam de meciul impotriva As Roma).Bravo lor.Echipele care investesc putin dar bun fac performanta.Steaua nu a stiut sa-l tina pe Kapetanos, ei au stiut cum sa-l atraga la club.

Mesaj  RapBoy1987 Sam Sept 22, 2012 12:07 am

CFR stie ce jucatori ia lafel ca FC Vaslui insa Vaslui a avut ghinion la trageri totusi o performata mare si pt Vaslui insa CFR a facut trasnsferuri uimitoare. Sa nu uitam ca l-a vandut pe Pereira la Porto iar Inter l-a cuparat si CFR a incasat niste procente din suma deci au initiativa. L-au vandut pe Traore la Kuban iar acum e la Anji unde e platit ca un rege. CFR facwe jucatori mari si ii trimite la echipe bune din Europa.

Mesaj  Admin Sam Sept 22, 2012 10:57 pm

Cam asa e.Pacat de Vaslui ca a avut adversare asa de mari ca valoare dar oricum a facut fata.Era mai bine daca aveam 2 echipe in UCL.Sigur faceau amandoua fata.Asta este!Speram ca macar CFR-ul sa faca fata.