Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RoForum :: Sport :: Fotbal

In jos

Romania-Andorra Empty Romania-Andorra

Mesaj  Admin Mier Sept 12, 2012 3:18 pm

Da...fiind cel de-al doilea meci din campania de calificare la Mondialul din Brazilia, meciul dintre Romania si Andorra s-a terminat cu un clar 4-0 pentru noi.De fapt de ce zic "clar"?Nu era si de asteptat?Avem 6 puncte din 2 meciuri si un golaveraj de +6 goluri deci stam bine....momentan.Fazele meciului au fost urmatoarele....
Minutul 29 gol Torje G.
Minutul 44 gol Lazar C.
In minutul 46 iese Bogdan Lobont si intra Tatarusanu .
Dupa 8 minute, adica in minutul 54, Piturca mai face o schimbare, il scoate pe Marica si intra "fenomenul" Raul Rusescu.
Dupa ce mai fac si ei cateva schimbari si mai incaseaza si un cartonas galben, in minutul 80 Piti face ultima schimbare a meciului.Iese Cristian Tanase si intra Maxim.O schimbare excelenta deoarece dupa al treilea gol al nationalei noastre marcat de Gaman in minutul 91, vine si replica lui Maxim dupa o cursa de la mijlocul terenului (ce-i drept a driblat doar 2 jucatori).Golul cu numarul 4 al nationalei noastre a fost marcat in minutul 93.Dupa ce mai trec cateva secunde de la primirea golului, arbitrul de centru pune capat acestui meci senzational facut de echipa noastra.Bravo baieti!Bine jucat!Am batut Andorra cu 4-0!Oare stiti ca urmeaza Turcia si Olanda?
Pentru a va da seama de performanta reusita, Andorra este mai mica, ca si suprafata decat judetul Botosani (cam de 10 ori mai mica).

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 12, 2012 4:12 pm

Este adevarat Andorra este o echipa foarte slaba chiar jalnica de care nu trebuie sa ne temem cu toate ca Victor Piturca a spus la conferinta de presa ca se multumeste cu un 1-0. Mentalitatea de a bate Andorra cu 1-0 si sa fi multumit nu e buna. In primul meci Andorra a fost batuta de Ungaria cu 5-0 acasa la ea iar noi facem 4-0 acasa la noi cu Andorra. Puteam sa fortam insa ne trebuia un lot mai bun pentru a face un spectacol demn de Samba de Brazilia. Piturca nu a chemat niste jucatori foarte importanti. Primul dintre el este Lucian Sinmartean despre care s-a vorbit foarte mult. Nu stiu daca va mai aduceti aminte meciul din calificarile pentru Euro 2012 cu Belarus pe National Arena cand s-a terminat 2-2 insa Sinmartean a dat acea centrate pentru Mutu care i-a pasat lui Torje care a deschis scorul.(Stiu asta pentru ca am fost la meci.) Dupa cateva minute Sinmartean s-a accidentat si nu am mai dominat cum am dominat in primele 20-30 min. Acesta a fost doar un jucator foarte important pentru Nationala. Mai este si Bogdan Stancu cel care a adus egalarea in amicalul de lux cu Uruguay. Pe langa acel gol el a fost anul trecut golgheter in Turcia insa nu la Galatasaray ci la Orduspor la care a fost transferat. Si mai sunt jucatori buni care ar putea schimba nationala. Ar putea fi un Daniel Niculae care a fost transferat la Kuban Krasnodar si Gigel Bucur tot de la Kuban care a dat randament bun la echipa sa sezonul trecut.

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 12, 2012 4:16 pm

Si ceea ce spunea Domnul Gigi Becali ca Steaua o sa fie noua echipa Nationala se inseala. Randamentul jucatorior din Strainatate set peste Randamentul dat de Steaua deoarece Steaua are meciuri slabe in campionat(pe langa derbiuri). Daca sunt cel mult 5-6 echipe bune in Romania nu cred asa ca Echipa Nationala o sa fie facuta mai mult din Stranieri care dau mai mult in celelate campionate. O sa fie si cativa din tara dar foarte putini care sigur o sa plece in strainatate. Asa ca Domnul Becali echipa nationala nu o sa fie Steaua ci cei mai de valoare jucatori ai Romaniei.

Mesaj  Admin Mier Sept 12, 2012 8:59 pm

Intradevar Lucian Sanmartean nu ar trebui sa lipseasca de la nationala cu toate ca are varsta pe care o are.Daniel Niculae e si el un jucator bun.De exemplu eu nu stiu ce a cautat Tanase in teren aseara.Sunt jucatori in strainatate care nu sunt chemati.L-am pierdut pe Chivu, l-am pierdut pe Radoi dar nu cred ca ar trebui sa-l pierdem si pe Mutu.Joaca doar in Franta fratilor!E asa de greu sa vina si el la nationala?E drept ca joaca la o echipa mai slaba dar asta nu trebuie luat in calcul deoarece campionatul francez este foarte puternic.Sunt jucatori foarte buni care nu sunt la nationala, in schimb ne oripilam cu Tanase si altii care incearca poarta dar nu sunt nici macar pe aproape.