RoForum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

2 participanți

RoForum :: Sport :: Fotbal

In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 12, 2012 4:43 pm

Da majoritatea talentelor de viitor din capionatul intern ajung la un anumit prag cand sunt curtati de deiferite echipe mari precum Steaua, Dinamo sau Rapid. Majoritatea ajung la echipa care il doreste si in mod misterio nu mai dau randamentul ca la echipa mica de la care au venit. Intrebarea este dc scad la echipele mari? Pai in primul rand este acea presiune pe ei ca daca nu dau randament bun sunt scosi din lot. Nu li se da o perioada de acomodare cu acea echipa ci de la inceput trebuie sa marcheze goluri pe banda rulanta (asta daca sunt atacanti sau mijlocasi ofensivi) si sa dea pase de gol. Am cateva exemple care aveau tot timpul sa plece. Primul este Andrei Ionescu care a fost adus la Steaua in 2008 pe 300.000 de euro. Jucatorul nu a dat randament bun si a fost dat afara Gigi spunand ca a dat banii de pomana si ca Mititielu (fostul actionar al Clubului Desfiintat Universitatea Craiova) l-ar fi prostit cu acest Andrei Ionescu. Insa ce nu stiu multi este ca el la inceputul carireri de profesionist a fost 2 ani la PSV. Oare PSV l-a luat atunci degeaba? Nici vorba stiau eu ceva despre talentul acestui tanar jucator care in momentul de fata joaca in Belgia la Royal Antwerp FC. Al doilea jucator este Alexandru Chipciu care se para ca s-a prostit dupa transferul la Steaua de la FC Brasov unde dadea goluri si era foarte bun. Insa in cazul sau este alta treaba. El putea mai mult insa a fost atras in cardasie cu Cristian Tanase si cum a prins putin Lumina Reflectoarelor Presei s-a dat in stamba si s-a prostit cu toate ca are un talent urias. A vrut sa apara mai mult pe sticla si sa fie o vedeta. Ce face acum nu inseamna sa fi o vedeta ci doar iti strici cariera.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  Admin Mier Sept 12, 2012 9:08 pm

Nu cumva astia de la Sport.ro spuneau ca Chipciu ar fi urmatir de Fc Barcelona?Pai daca e sa fi fost asa iti dai seama ca Chipciu si-o lua in cap rau de tot si nu mai prindea nici lotul de la echipa secunda?Si inca ceva.La Steaua multi (foarte multi) jucatori isi strica cariera si la fel si antrenorii.Frate daca vezi ca echipa merge bine cu Reghecampf de ce il ameninti ca il dai afara daca nu te asculta?Pai cum mama dracu sa nu fie presiune si sa nu iti pierzi concentrarea daca tu il ameninti si cand lucrurile merg asa de bine!Oricum obisnui-ti-va cu Becali ca asa face tot timpul.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 94
Puncte : 165
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 29

https://roforum.all-up.com

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 12, 2012 10:27 pm

Da este adevarat si mai sunt jucatori buni care erau sa isi strice cariera la Steaua. Exemplu Wesley care a fost aproape de Steaua insa a facut bine ca a plecat in Arabia Saudita unde daca nu stiti este un nou Messi pe acolo. Da niste super goluri care ii face salariul meritate pe deplin. Si am vazut ca Gigi Becali vrea sa il ia pe Maxim de la Pandurii Targu-Jiu in iarna. Oare este vorba despre alt talent iroit de Steaua? Nu stim insa ar fi mai bine sa stea acolo unde este pentru ca exista o diferenta dintre Steaua si Pandurii. La Steaua joci in stres si amenintari iar la Pandurii joci de placere (in familie) pentru ca lotul este foarte unit si nici unul nu are fite de mare fotbalist.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 12, 2012 10:37 pm

Daca tot suntem la talente irosite de Steaua as ai avea 2 oameni care s-au irosit. Primul este Tiberiu Balan. Acest jucator pe vremea cand juca la Urziceni si Sportul era un super jucator cu o tehnica magnifica. Steaua l-a adus si in 2 meciuri trebuia sa isi arate valoare. Desigur ca nici nu se acomodase si a ajuns o rezerva care deabea intra. Al 2-lea este Mihai Radut care in momentul de fata este imprumutat la Pandurii de la Steaua. Steaua ar dori sa il cedeze pe Radut pentru acele procente pa care le are Pandurii fata de Chiriches. Daca nu stiati Radut a facut junioratul la Sporting Lisabona. Oare l-a bagat la talente Sporting degeaba? Si Ronaldo a iesit din pepiniera celor de la Sporting care au simt bun pentru talente. Anul trecut Radut deabea a prins lotul si a ajuns un ex-om la Steaua. La Pandurii face furori. A dat un gol superb din corner cu Calcaiul. Cei drept cu o echipa slaba insa reusita e fantastica. Oare daca il pui pe Tanase sau pe Chipciu sa dea gol lafel oare o sa reuseasca? Nu prea cred. Tanase a fost facut mare de presa dupe meciul acela cu Austria in care Austria a batut cu 2-1 iar Tanase a dat un gol cam de la 30-35 m portarul fiind iesit pana la marginea careului. De atunci Tanase a fost facut zeu de presa si a ajuns unde a ajuns. Sa nu uitam ca a fost si capitan la Steaua pentru ca asa a vrut Gigi nu pentru ca ar fi fost cine stie ce achizitie.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  Admin Sam Sept 15, 2012 11:42 pm

RapBoy1987 a scris:Da este adevarat si mai sunt jucatori buni care erau sa isi strice cariera la Steaua. Exemplu Wesley care a fost aproape de Steaua insa a facut bine ca a plecat in Arabia Saudita unde daca nu stiti este un nou Messi pe acolo. Da niste super goluri care ii face salariul meritate pe deplin. Si am vazut ca Gigi Becali vrea sa il ia pe Maxim de la Pandurii Targu-Jiu in iarna. Oare este vorba despre alt talent iroit de Steaua? Nu stim insa ar fi mai bine sa stea acolo unde este pentru ca exista o diferenta dintre Steaua si Pandurii. La Steaua joci in stres si amenintari iar la Pandurii joci de placere (in familie) pentru ca lotul este foarte unit si nici unul nu are fite de mare fotbalist.
Cel mai bine este ca maxim sa ramana la Pandurii (poate va fi observat in cele din urma de cei din afara tarii) sau sa se transfere ala echipe precum Fc Vaslui sau CFR Cluj.La Steaua inafara faptului ca isi va pierde unul sau mai multi ani din cariera nu are nimic de facut.Steaua nu merita jucatori buni cat timp e Becali la echipa.Sau si mai bine ar fi sa se transfere la Otelul Galati ca si asa baietii au inceput un mare proiect si pe viitor vor conduce fotbalul in Romania.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 94
Puncte : 165
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 29

https://roforum.all-up.com

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 19, 2012 12:10 am

Sincer sunt talente mari in Romania care inca nu sunt descoperite. Aseara am vazut meciul Fc Vaslui - Cs Turnul Severin care s-a teminat 2-1. Am rearcat un pusti de vreo 20-21 de ani cu numele de Zaharia care are un sprint de te rupe. Un jucator de viitor care daca isi mai aduce si cateva atributii in bagajul tehnic poate deveni un super jucator. Pe laga Zaharia la Fc Vaslui l-am remarcat pe Nicusor Stanciu care a preluat numarul 10 de la Adailton. El a dat primul gol de pe Giusepe Meazza in meciul din Play-Offul Europa League contra Internationale Milano care s-a terminat 2-2. A fost capitan si s-a descurcat ca un adevarat lider. Joaca la Nationala de tineret a Romaniei si cine stie poate va fi si la Echipa Mare a Nationalei Romaniei. Eu imi pun sperante in el.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  Admin Mier Sept 19, 2012 12:13 am

Iti dai seama cum este sa fii capitanul unei echipe (mai ales romanesti) care joaca in cupele europene importiva Inter-ului mai ales la ei acasa?Pai pustiul si-a cam trait toata viata de fotbalist intr-un singur meci.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 94
Puncte : 165
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 29

https://roforum.all-up.com

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 19, 2012 12:17 am

Da si gandestete ca a deschis scorul din penaltyul scos de Liviu Antal un jucator care se pare ca este monitorizat de echipe din Turcia dupa dubla cu Fenerbache pe care Vaslui a disputat-o in Uefa Champions Leagu cand a dat golul de 1-0 la ei acasa dupa o pasa a lui Lucian Sinmartean si dupa un sut magnific langa bara al lui Antal deci eu cred ca isi merita locul la o echipa mare din Turcia pentru ca are un talent nespus de mare.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  Admin Mier Sept 19, 2012 12:21 am

Antal este bun dar de acum Fenerbahce este distrusa.Din cate stiu eu patronul lor risca ani buni de puscarie iar asta afecteaza imaginea clubului si din cate stiu risca sa fie data afara si din cupele europene.Cel mai bine pentru Antal este sa ramana la Fc Vaslui (viitoare mare echipa in Romania) sau sa plece undeva in Franta, Germania, Spania...campionate mari oricum...
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 94
Puncte : 165
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 29

https://roforum.all-up.com

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  RapBoy1987 Mier Sept 19, 2012 12:23 am

Da si nu stiu daca ati remarcat acel fundas al Vasluilui pe numele sau de Varela care a facut niste meciuri Epice si care face cuplu in aparare cu alti 2 fundasi magnifici Charalambus si Celeban care a marcat cel de-al doilea gol pentru Vaslui in meciul de pe Giusepe Meazza cu Inter.
RapBoy1987
RapBoy1987
Admin
Admin

Mesaje : 67
Puncte : 98
Data de inscriere : 08/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

http://aragornblog.wordpress.com/

Sus In jos

Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania Empty Re: Jucatorii Tineri Se Strica La Echipele Mari Din Romania

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

RoForum :: Sport :: Fotbal

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum